Jak dobrze wychodzić na zdjęciach

8 trików, które sprawią, że będziesz bardziej fotogeniczna

Oczywiste jest dla mnie, że najlepsze zdjęcia to te naturalne, kiedy osoba, którą fotografuję czuje się swobodnie i jest po prostu sobą. Jednak nawet w takich zdjęciach można zastosować kilka prostych „trików”, które jeszcze bardziej  podkreślą twoją urodę, a jednocześnie nie będą wyglądały sztucznie. Jak dobrze wychodzić na zdjęciach? Spróbuj zastosować tych 8 prostych „trików”, a na pewno zobaczysz różnicę.

Dorota Wróbel

1 NIE USTAWIAJ NÓG
W JEDNEJ LINII

Jeśli robisz zdjęcie obejmujące całą sylwetkę nie ustawiaj nóg w jednej linii. Wysuń jedną nogę do przodu lub w bok, a najlepiej jeśli nogi będą skrzyżowane. To podkreśli kobiece kształty i wysmukli sylwetkę!

Skrzyżowanie nóg podkreśli kobiecą sylwetkę

2 PRZEŁAM SZTYWNOŚĆ SYLWETKI

Stań tak, by przełamać sztywną linię sylwetki: głowa może być lekko przekrzywiona, a ciężar ciała na jednej stronie. Nie ustawiaj się prosto, rozkładając ciężar ciała równo po obu stronach, chyba, że chcesz mieć efekt zdjęcia do dowodu 😉

Cieżar ciała po jednej stronie

3 PODBRÓDEK LEKKO W DÓŁ

Nie zadzieraj do góry brody, a wręcz przeciwnie, opuść ją lekko w dół. Tylko tyle i aż tyle, a efekty zobaczysz od razu.

Skieruj podbródek lekko w dół

4 WYCOFAJ RAMIĘ

Jedno ramię powinno być lekko wycofane. Spowoduje to wrażenie większej smukłości sylwetki.

Wycofaj ramię

5 POKAŻ DŁONIE

Postaraj się by dłonie były zadbane i ładnie ułożone, bez napięcia i swobodnie. Nie ściskaj palców, nie zamykaj w pięści, nie usztywniaj. Nie rozszczepiaj palców.

Ułoż dłonie swobodnie

6 DOBRY NASTRÓJ I LUZ

Tak jak pisałam we wstępie, dobry nastrój i luz to podstawa udanej sesji. Jeśli czujesz się napięta, zatrzymaj się na moment. Weź kilka oddechów i pomyśl o czymś przyjemnym. Nasz nastrój odzwierciedla się w naszym wyglądzie, naprawdę trudno to „oszukać”.

Podczas sesji pomyśl o czymś przyjmenym, baw się

7 UBRANIE W NEUTRALNYCH KOLORACH

Ubiór jest niezwykle ważny, ale chodzi o to, żeby nie przyćmił… ciebie 🙂 Wybieraj więc kolory neutralne, np. szarości. Dobrze sprawdza się też biała lub czarna koszula, jeansy.

Biała koszula sprawdzi się świetnie

8 DELIKATNY, ŚWIEŻY MAKIJAŻ

Zrób makijaż tuż przed sesją, taki w którym dobrze się czujesz, raczej delikatny. Przede wszystkim oczy, tusz na rzęsy i podkreślenie górnej powieki kredką lub linerem.

Makijaż, w którym czujesz się dobrze

Życzę ci wielu udanych fotografii!

Mam też dla ciebie prezent – voucher zniżkowy na sesję fotograficzną. Może ty albo jedna z twoich przyjaciółek będzie chciała skorzystać? Zapraszam serdecznie 🙂